Wpływ brexitu na przemysł motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii i UE

W politycznej zagadki transport jest pierwszym, który odczuł się za nowe polityki. Ponieważ premier Wielkiej Brytanii Theresa May podpisuje w zeszłym tygodniu pismo z prośbą o wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, oświadczenia różnych organizacji uważają, że ceny gazu, ceny ubezpieczenia samochodów i samochodów mogą wzrosnąć i się zmieniać, dopóki Wielka Brytania nie osiągnie całkowitego brexitu z Europy.

Według The Sun UK, Automobile Association (AA) uważa, że kierowcy w Wielkiej Brytanii będą musieli zmierzyć się z wyższymi składkami ubezpieczeniowymi, ponieważ brytyjskie przepisy samochodowe porzuciłyby unijne przepisy dotyczące samochodów zintegrowane z tym krajem. Szacuje się, że obywatele Wielkiej Brytanii musieliby zaopatrzyć się w inne ubezpieczenie samochodu podczas jazdy za granicą, zamiast jednego ubezpieczenia samochodowego, które można było ubezpieczyć w dowolnym państwie europejskim przed brexitem.

Według The Independent UK, brytyjscy podróżni samochodem mogą napotkać więcej „biurokracji” podróżując do krajów europejskich. Niemcy wymagają teraz od zagranicznych podróżnych zakupu karnetu na korzystanie z sieci autostrad. Choć nie jest to bezpośrednio związane z brexitem, wkrótce zakończy się również niemiecka opcja dla kierowców zagranicznych do jazdy po bezpłatnych autostradach o nieograniczonej prędkości.

Towarzystwo Producentów i Handlowców Silników uważa, że brytyjski przemysł motoryzacyjny mógłby przyjąć taryfę Światowej Organizacji Handlu w wysokości 10 procent na samochód sprowadzony i sprzedany w krajach europejskich po rezygnacji z polityki UE w zakresie eksportu międzynarodowego. Brytyjscy producenci mogą zapłacić miliardy funtów, aby sprzedać swoje pojazdy i sprzedawać te pojazdy po wyższych cenach także za granicą.

Niektórzy analitycy uważają, że prawdopodobnie zawyżanie wartości samochodów i ubezpieczeń samochodowych w przyszłości nie jest prawdopodobne ze względu na nowe polisy, ale ze względu na osłabienie funta. Rynek miał mieszane reakcje na podpisanie i wysłanie listu premier Wielkiej Brytanii Theresy May do zainicjowania artykułu 50, który zapoczątkowałby wyjście Wielkiej Brytanii z UE.

Pomimo tego, że funt szterling jest zaledwie jedną czwartą od tego, że jest równy dolarowi amerykańskiemu, jest nadal silniejszą walutą niż euro. Analitycy ekonomiczni są nadal pozytywne funt może poprawić w 2017 roku. Według The Telegraph UK, powołując się na badania Oxford Economics, prawdziwa wartość funta można było zobaczyć tylko w „szerokim zakresie wskaźników wyceny.” Funt stracił swoją wartość w stosunku do dolara i euro tylko podczas kryzysu finansowego w 2008 r. i podczas ratowania w 1970 roku.

Słabszy funt pozwolił cudzoziemcom pozwolić sobie na lepsze podróże po Wielkiej Brytanii i turystykę. Eksporterzy z Wielkiej Brytanii również odkryli, że ich zyski rosną, a więcej krajów jest w stanie kupić towary z Wielkiej Brytanii. Jednak nowa polityka zagraża również temu konkretnemu rynkowi i może jedynie ustabilizować umowę w sprawie brexitu między Wielką Brytanią a UE.

 

Leave a Comment