Tajlandia: Jeden z najtańszych miejsc podróży na świecie

Tajlandia, jeden z najlepszych ośrodków kultury w Azji Południowo-Wschodniej, jest jednym z najlepszych miejsc, które powinieneś odwiedzić dla ciebie umrzesz. Mając na to powiedział, ludzie często myślą dwa razy przed podróżą ze względu na koszty, ale można rzeczywiście cieszyć się pięknem Tajlandii bez wyczerpywania funduszy!

Uważany za jeden z najtańszych miejsc podróży na świecie, Tajlandia czeka na Ciebie z ich bogatą kulturą, apeczenie jedzeniem i innymi zabawnymi zajęciami. Oto kilka wskazówek dotyczących podróży, dzięki czemu możesz odwiedzić Tajlandię bez rozbijania banku:

W przypadku codziennych posiłków unikaj pułapek turystycznych w restauracji. Chociaż jedzenie w restauracji może być wygodniejsze, jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić, unikaj jedzenia w tych miejscach i po prostu spacer po ulicach i trzymać się lokalnego jedzenia ulicznego. Będziesz zaskoczony, że na cały dzień posiłków możesz być pełen prawdziwej kuchni tajskiej tylko za spędzenie 50 THB lub 1.399 USD! Jak o tym?

Szukasz miejsca na pobyt? Pobyt w pokojach wieloosobowych i tanich pensjonatach. W przypadku wspólnych pokoi wieloosobowych działa to najlepiej, jeśli jesteś z kilkoma lub tak przyjaciółmi. Pokoje dwu- i trzyosobowe kosztują 200 – 300 THB ($6.60 – $9.91), więc jeśli jesteś po prostu sam, kosztują tyle samo, więc jeśli masz kogoś, kto podzieli stawkę, to jest to znacznie tańsze! Jeśli jednak jesteś samotnym podróżnikiem, wybierz tanie pensjonaty z otwartymi pokojami wentylatora, różnica w cenie między nimi a klimatyzowanymi pokojami jest zupełnie inna i możesz wykorzystać dodatkowe pieniądze na inne dodatkowe przepięcie.

W przypadku transportu zrób to jak miejscowy. Zapomnij o wynajmie przejazdów Uberem na chwilę! Istnieje mnóstwo tanich opcji transportu w Tajlandii, jak jazda lokalnym autobusem, który kosztuje około 8 THB, a jeśli podróżujesz na duże odległości, po prostu weź pociąg- kosztuje tylko około 50-575 THB. Dostępne są również taksówki, skytrain lub tuk-tuk.

W przypadku alkoholu unikaj wysokiej klasy barów i kup je w temperaturze 7-11. Jedną z atrakcji podróży jest doganianie nowo najmłodszych przyjaciół i mieszkańców. Nie musisz iść do modnych barów w mieście do tego; wystarczy kupić piwo w 7-11 i będziesz zaskoczony różnicą w cenie. To będzie po prostu kosztować około 35 THB na 7-11, podczas gdy kupując je w restauracji lub barze będzie można ustawić z powrotem na 100-175 THB.

 

Leave a Comment