Porady, gdy nie mówisz językiem podczas podróży

Podróż może być denerwujące, jeśli nie mówisz w języku. Chociaż wielu turystów może dostać się z angielskim sam, czasami nie wystarczy zanurzyć się w kulturze kraju. Aplikacje tłumaczeniowe, takie jak Tłumacz Google, mogą pozostawić Cię wysoko i sucho w niektórych sytuacjach podróży, a ty nie masz niezawodnego Wi-Fi i w pełni naładowanej baterii. Zamawianie posiłku i zakup biletu kolejowego byłoby rozwiązywanie problemów.

Na głębszym poziomie, może być powstrzymywany przez różnice językowe, aby utworzyć znaczące połączenie. Jeśli podróżujesz służbowo, może być konieczne zawarcie lub zamknięcie transakcji w innym kraju. Zebranie kilku kluczowych zwrotów nie tylko pomoże Ci w interakcji z mieszkańcami, ale także zapewni Ci bezpieczeństwo.

Te wskazówki pomogą Ci skutecznie komunikować się:

1. Poznaj podstawy.

Jeśli podróżujesz przez krótki czas, połóż czas, aby nauczyć się co najmniej podstawowych słów i zwrotów, wprowadzenia i uzyskiwania wskazówek, które będą pomocne podczas podróży. Zacznij od tego, jak powiedzieć „cześć”, „do widzenia”, „proszę”, „dziękuję” i „łazienka”. Inne pomocne zwroty to „Czy mówisz po angielsku?”, „Ile to kosztuje?” i „Mów powoli”.

Kup język i gramatykę do praktyki. Pochówek, aby przeczytać przed wyjazdem.

Ze względów bezpieczeństwa w swoim arsenale wyjmij słowa takie jak „pomoc”, „nagły wypadek” i „policja”.

Nie zapchaj bezużytecznego słownictwa, zapamiętując 1000 słów zamiast 100, jeśli podróżujesz tylko przez krótki czas.

53 procent turystów nauczyć się przydatnych słów i zwrotów przed podróżą, powiedział 2014 Priceline raport. Wydają się one równie korzystne dla mieszkańców, ponieważ plus jest za wysiłek.

2. Użyj Meetup.com.

Znajdź native speakerów i kolegów z języków, z którymi możesz ćwiczyć mówienie przed wyruszyniem w podróż. Nauka z innymi ludźmi zachęca do lepszego uczenia się.

3. Zgaduj.

Weź najlepsze zgadywać choć wskazówki kontekstu w obliczu nierozpoznawalnej sytuacji. Na przykład słowo umieszczone nad postacią mężczyzny lub kobiety może powiedzieć, do jakiej płci jest wyznaczona łazienka.

4. Korzystaj z aplikacji tłumaczeniowych.

Poza wpisywaniem tego, co mówi się o Tobie lub co chcesz powiedzieć, aplikacje, takie jak Tłumacz Google, tłumaczą tekst po prostu umieszczając nad nim aparat lub możesz porozmawiać z aplikacją. Tłumacz Google używa statystycznego tłumaczenia maszynowego do skanowania dokumentów w 80 różnych językach. Jeśli nie możesz załadować aplikacji lub telefonu, zawsze możesz użyć emotikonów w telefonie, aby wskazać rzeczy.

Word Lens pozwala użytkownikom robić zdjęcia oznakowania i innych drukowanych słów i zostaną one przetłumaczone.

Będziesz potrzebował swojej rozmówki w potrzebie. Aplikacje tłumaczeniowe nie zawsze są najbardziej praktycznym podejściem, ponieważ tłumaczenie jest zwykle dalekie od doskonałości. Według Sharon Schweitzer, trener kultury, międzynarodowy ekspert etykiety, i autor „Dostęp do Azji, „Narzędzia technologiczne mają swoje ograniczenia, szczególnie na obszarach wiejskich – i w krajach uprzemysłowionych, pierwszego świata, gdzie internet lub zasięg danych jest wypryskami.”

 

Leave a Comment