Podróżować solo? Oto jak to zmaksymalizować!

Podróżowanie w pojedynkę może być inne niż podróżowanie z przyjaciółmi lub rodziną. Cóż, znacznie inaczej!

Częściej niż nie, podróżowanie solo jest mniej skomplikowane. Możesz przejść przez swoją samotną rutynę bez osądu. Możesz jeść sam, pić sam i dobrze, zobaczyć film sam!

Jednak są rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę i zrobić podczas podróży w pojedynkę. Po tym wszystkim, może to być również przerażające od czasu do czasu.

Tutaj w Travelers Today, skompilujemy sześć rzeczy, które warto zrobić przed i podczas samotnego plecaka.

1. Kup ubezpieczenie podróżne.

Oczywiście, bezpieczeństwo przede wszystkim! Może się opłacać być ostrożnym, ale to nie powinno cię powstrzymać. Ubezpieczenie podróżne zapewni również spokój dla rodziny i przyjaciół w miejscu pobytu.

Będzie również lepiej, aby sprawdzić porady, przygotować numery alarmowe i listy kontaktów, i mieć listę alergii medycznych, aby upewnić się, że jesteś przygotowany na wszystko.

2. Naucz się lokalnego języka i porozmawiaj z mieszkańcami

Oprócz uśmiechu, aby ci przystępny i miły, podjąć wysiłek, aby nauczyć się zwrotów w języku ojczystym.

Możesz poprosić nieznajomego o wszystko. Obcy są często gotowi dać pomocne odpowiedzi na temat rzeczy do zrobienia i miejsc do zobaczenia. Pomaga również uzyskać rozmowę będzie na posiłek lub imprezę z lokalnym.

Jednakże, jeśli okaże się to trudne, biorąc pod uwagę proste zwroty, takie jak hello, dziękuję, przepraszam, przepraszam i proszę jest dobry początek. Po tym wszystkim, te mogą służyć jako rozruszniki rozmowy.

3. Podróżuj w ciągu dnia, gdy jest to możliwe.

Pamiętaj: jesteś sam. Mając to na myśli, musisz być bardziej czujny, ponieważ więcej wypadków zdarza się w nocy. Przez długi czas podróży podróżuj w ciągu dnia.

Spróbuj również poszukać prywatnej kabiny lub kanapy, którą można zablokować i korzystać z zaufanego transportu.

4. Bądź w kontakcie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Och, korzyści płynące z mediów społecznościowych! Pomaga pozostać w kontakcie, gdziekolwiek jesteś.

Poinformuj ludzi, kiedy i gdzie będziesz podróżować dla pewności. Chociaż nie musisz stale aktualizować rodziny i przyjaciół, nie zaszkodzi ci poinformować ich, że jesteś bezpieczny i cieszyć się sobą.

Możesz również pozostać w kontakcie z innymi podróżnikami za pośrednictwem platform społecznościowych, co jest świetnym sposobem na nawiązywanie kontaktów i zawieranie przyjaźni.

5. Bądź ostrożny ze swoimi posiadłościami.

Oczywiście, może się to zdarzyć nawet wtedy, gdy nie jesteś sam. Niemniej jednak, podróżujący samotnie mogą być bardziej ukierunkowane.

Co więcej, twoje gadżety będą atrakcyjnymi przedmiotami dla złodziei. Unikaj migania ich wokół i trzymaj je w zasięgu ręki przez cały czas, wraz z portfelem, identyfikatorami, pieniędzmi i kartami kredytowymi.

Upewnij się, że torebka jest zamknięta bez żadnych zamków błyskawicznych skierowanych do przodu. Kiedy jesteś w tłumie, masz przed sobą torby – nie na plecach. Nie wkładaj kosztowności do tylnej kieszeni, ponieważ doświadczeni kieszonkowcy będą mogli je łatwo wyrwać.

Te wskazówki nie są przeznaczone do przestraszyć cię w ogóle. Zasługujesz, aby cieszyć się każdym bitem swojej samotnej podróży. Jednak, podobnie jak podczas podróży z innymi ludźmi, są rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.

 

Leave a Comment