Mama rezygnuje z pracy, aby podróżować po świecie ze swoją 6-letnią córką

Evie Farell jest tylko regularne 43-letnia mama w Australii, który pracuje jako konsultant public relations i 6-letnia córka. Ale kiedy jeden z jej najbliższych przyjaciół zmarł z powodu raka w wieku 42 lat, jej perspektywa w życiu drastycznie się zmieniła.

Zdała sobie sprawę, że życie jest zbyt krótkie i dlatego postanowiła podróżować po świecie z córką. Z nieco ponad 30000 AUD oszczędności, ona i jej córka wyruszył i podróżowali do trzynastu krajów w ciągu ostatnich 11 miesięcy!

„Moja dziewczyna zmarła na raka. Była najwspanialszą, wspaniałą kobietą i miała dwoje dzieci. To było wielkie przypomnienie, aby złapać życie i zrobić wszystko, kiedy tylko możesz”, powiedziała Daily Mail Australia.

„Życie to coś więcej niż siedzenie przy biurku każdego dnia, aby zarabiać pieniądze na zakup rzeczy. Podróżowaliśmy przez cały rok z jednym plecakiem… i nie ma mowy, żebym teraz wrócił do mojego starego stylu życia.”

Wśród krajów, które odwiedziła ona i jej córka, znalazły się kraje azjatyckie, takie jak Indonezja, Singapur, Malezja, Tajlandia, Wietnam, a nawet Wielka Brytania, Francja i Chiny. Zaczęli podróżować w lutym 2016 roku i nadal nie mają zamiaru wracać.

Początkowo planowali podróżować tylko przez rok, ale było to tak pouczające doświadczenie dla obu z nich, że Evie zdecydowała się przedłużyć o kolejne 6 miesięcy. Jej oszczędności już zniknęły, ale to jej nie powstrzymuje. Ona wciąż zarabia z czynszu dostają z domu w Sydney.

Teraz planują wrócić do Wietnamu, aby jej córka mogła iść do szkoły na kilka miesięcy, podczas gdy Evie planuje pracować przez krótki czas, aby sfinansować swoje podróże. Wystarczy pomyśleć, że prawie wykorzystała swoje oszczędności, aby zainstalować zupełnie nową kuchnię w swoim domu!

„To jest tak różne, jak żyliśmy w domu, co ze mną pracy i Emmie jest w szkole, a wszystkie pośpiechu i zobowiązań życia, które opuściły nas z mało czasu, aby zatrzymać się i cieszyć się sobą”, powiedział Evie.

„Myślałem, że za 10 lat moja córka Emily nie podziękuje mi za zainstalowanie nowej kuchni i łazienki w naszym domu. Podziękowała mi za wypełnienie jej wczesnych lat niesamowitymi doświadczeniami, nauką, widokami i dźwiękiem z całego świata.”

 

Leave a Comment