Locals In Japan’s 'Snow Country' Treats Niigata Prefecture As Food Refrigerator

Miejscowi w japońskim „Snow Country” widzą prefekturę Niigata jako naturalną lodówkę z żywnością. Śnieg w regionie nadaje warzywom słodszy smak, jednocześnie wydłużając ich okres przydatności do spożycia.

Bardzo odległe i niedostępne, mieszkańcy mają trudności z podróżą do miasta, aby kupić zapasy na surową zimę – szczególnie dobre jedzenie. Niemniej jednak, od 8 wieku, ludzie przystosowali się do klimatu i przekształcili swoją sytuację w przewagę, ponieważ ich jedzenie zostało pochowane na ziemi.

Według Munchies, jedzenie jest wykopane i ukryte w snow house nazwie yukimuro i używane metody konserwacji, takie jak ryż koji „, aby nadać potrawom regionu unikalny profil, nawet według japońskich standardów.” Lokalne produkty, takie jak marchew, rzodkiewka, jabłka, a nawet papryka chili są pakowane w tworzywa sztuczne lub skrzynie i przechowywane pod śniegiem lodu do wiosny. Rolnicy mają nawet swoje owoce i warzywa pozostają pod ziemią do czasu zbiorów.

Żywność jest pochowana w temperaturze 0c i ma wysokie stężenie wilgoci, które zmienia aminokwasy produktu. Dlatego zaowocowało to słodszym smakiem i aromatem, który najbardziej w kraju kochały dzieci.

To, co kiedyś było niezbędnym stylem życia dla osób zamieszkujących ten obszar, teraz okazuje się bardzo lubianym produktem, który japońskie restauracje i sami podróżni chcieliby mieć. Ponieważ podaż owoców i warzyw w prefekturze Niigata jest ograniczona, większość ludzi wcześniej zamówiła swoje produkty spożywcze w przedsprzedaży.

Być może jednym z najbardziej popularnych firm spożywczych w Niigata jest Kanzuri, który produkuje fermentowane czerwonej papryki i cytrusowej pasty, najbardziej znanych żywności śniegu w Japonii. Jest zachowywany inaczej niż inne warzywa, ponieważ rolnicy muszą marynować chili z solą, zanim rzuci ją na śnieg. Są one pozostawione na sankach trzy do czterech dni wystarczy, aby usunąć gorycz i gorliwość pieprzu.

Choć wiele osób chciało kawałek produktów regionu, nie wielu turystów lub młodszych obywateli wiedzą o wyjątkowej lodówce prefektury śniegu. Kuniaki Tojo, właściciel kanzuri trzeciej generacji, powiedział BBC News: „Składniki, które tutaj produkujemy, są jednymi z najbardziej naturalnych w Japonii. Obcokrajowcy nie wiedzą zbyt wiele o Niigata, więc w końcu podróżują do bardziej znanych miejsc, takich jak Kioto. Ale aby doświadczyć prawdziwej japońskiej kultury kulinarnej, myślę, że Niigata jest wyjątkowa. To wciąż tajna część Japonii.”

 

Leave a Comment