Chiński Nowy Rok 2017: Najlepsze miejsca do świętowania

W styczniu 28, chińscy obywatele na całym świecie będą świętować stuletnią tradycję Chińskiego Nowego Roku. Miliardy ludzi, lokalnych chińskich i zagranicznych widzów, dołączają do tego kolorowego i ogromnego święta.

Chiński Nowy Rok odbywa się w pierwszej pełni księżyca w roku, więc data każdego roku nieznacznie się zmienia. Tradycyjnie trwa to piętnaście dni. Jednak wiele działań odbywa się często od dwóch do ośmiu dni.

Chiński Nowy Rok jest często oznaczony fajerwerkami, tańcami smoków, czerwonymi latarniami i innymi tradycyjnymi chińskimi zwyczajami. Większość rodzin chodziła do świątyni, aby się modlić i spalić modele papieru, aby wysyłać „wiadomości” do swoich przodków. Najlepsze miejsca do świętowania Chińskiego Nowego Roku to:

Pekin, Chiny. Będąc stolicą bardzo zaludnionego i dużego kraju, to miasto jest na szczycie listy. Obchody są obchodzone w całym Pekinie – od festiwali, karnawałów, ceremonii kultu w świątyniach po koncerty, tańce smoków i pokazy sztucznych ogni w miejscach publicznych. Jedną z godnych uwagi tradycji jest jednak dla każdej chińskiej rodziny spędzić ostatnie godziny starego roku czyszczenia i dekoracji swoich domów. Wierzą, że to usunie „pecha” z ubiegłego roku i przyniesie dobrobyt w nadchodzącym roku. Pekin posiada wiele pokazów fajerwerków, hałas i parady perkusyjne i inne rodzaje działań, które będą prowadzić złe duchy od.

Kulala Lumpur, Malezja. Bardziej ponure powitanie Nowego Roku obserwuje się w Kuala Lumpur, Malezja. Większość ulic i centrów handlowych są wyłożone-up z lampionami i innych chińskich dekorów. W sylwestra są też lekkie fajerwerki. Najlepsze miejsce do odwiedzenia na bardziej zrelaksowany i subtelny uroczystości.

Guangzhou, Chiny zamienia się w bardzo duży kosz kwiatów w Nowym Roku. Istnieje kilka festiwali kwiatowych, które towarzyszą warsztaty malarskie, kaligrafii i innych różnych występów artystycznych.

Przeżyj nowoczesne, ale tradycyjne obchody Nowego Roku w Hong Kongu. Nie zapomnij dołączyć do zabawy na karnawałowej nocnej paradzie 28 stycznia. Spójrz w niebo wieczorem 29 stycznia, aby zobaczyć wielki pojedynek fajerwerków.

 

Leave a Comment