7 rzeczy, których nigdy nie zapomnisz podczas podróży

Niezależnie od tego, czy jest to 3 noce, czy miesiąc, każda podróż wymaga szczególnych względów. Odkryj rzeczy, o których nie należy zapominać podczas podróży tutaj.

W 2018 r. około 1,8 mld osób wyjechało na wakacje.

Jeśli nie byłeś na wakacjach lub podróżowałeś przez jakiś czas, możesz być pewien, co spakować. Pomocne może być zrobienie listy opakowań, aby upewnić się, że niczego nie zapomnisz.

Niezależnie od tego, czy jest to trzy noce, czy miesiąc, każda podróż wymaga szczególnych względów. Jednak są pewne rzeczy, o których nie należy zapominać podczas podróży, bez względu na to, gdzie idziesz.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, o czym powinieneś zawsze pamiętać.

1. Ładowarka do telefonu

Twój telefon może być bardzo cennym atutem podczas podróży, czy to do robienia zdjęć lub używania go jako GPS w nowym miejscu. Ponieważ możesz używać go bardziej niż normalnie, chcesz upewnić się, że będziesz w stanie utrzymać go w pełni naładowany.

Możesz pamiętać, aby zabrać telefon w podróż, ale wiele osób zapomina zabrać ze sobą ładowarki, ponieważ zostawiają go w tym samym miejscu każdej nocy.

Możesz naładować telefon przez noc i zapomnieć wrzucić go do torby następnego ranka. Zawsze można kupić inny, ale na pewno będą one sposób zawyżone na lotnisku.

Więc upewnij się, że umieścić ładowarkę telefonu na liście pakowania lub umieścić go gdzieś, że będziesz w stanie zapamiętać, aby zabrać go ze sobą. Jeśli masz dodatkowy, zawsze możesz trzymać go w walizce, aby nigdy nie zapomnieć o przywiezieniu go.

2. Pieniądze i karty kredytowe

Nie będziesz w stanie dostać się bardzo daleko bez kart kredytowych lub gotówki z tobą.

Jeśli podróżujesz w kraju, nie musisz się martwić o utworzenie alertu podróży dla swoich kart kredytowych. Nie musisz się też martwić o opłaty międzynarodowe na karcie.

Jeśli jednak podróżujesz poza krajem, powinieneś spróbować przywieźć kartę kredytową, która nie pobiera opłaty za transakcję zagraniczną. Opłaty te mogą szybko się sumować i w końcu dodać kolejny koszt podróży.

Jeśli nie zamierzasz korzystać z karty, należy wymienić trochę pieniędzy przed wyjazdem. Spróbuj znaleźć miejsce, które naliczy Ci najniższą opłatę, a następnie upewnij się, że jest zapakowane w walizce lub portfelu!

3. Paszporty i inne dokumenty

Jeśli podróżujesz samolotem, nie będziesz w stanie dostać się bardzo daleko bez odpowiedniej dokumentacji. Jeśli podróżujesz w kraju, będziesz potrzebował przynajmniej prawa jazdy.

Jeśli wyjeżdżasz z kraju, na pewno będziesz potrzebował paszportu, a nawet wizy.

Chociaż może to być ważna rzecz do zapamiętania, wiele osób nadal zapomina go przynieść. Oprócz upewnienia się, że masz je, należy również wykonać kopie dokumentów w przypadku, gdy coś się z nimi stanie.

4. Jedzenie i przekąski

Podróżowanie ma tendencję do każdego głodny, i może nie wiesz, kiedy będzie można dostać szansę zjeść.

Możesz być w stanie kupić jedzenie na lotnisku, ale może to być śmiesznie zawyżone ceny. Może być łatwiej przynieść przekąski, dzięki czemu można mieć je przy sobie, gdziekolwiek jesteś, a także zaoszczędzić pieniądze.

Podczas pakowania możesz umieścić je w bagażu podręcznym, aby mieć do nich łatwy dostęp w samolocie.

5. Uniwersalny adapter

Jeśli podróżujesz do innego kraju, może być konieczne mieć uniwersalny adapter, aby móc korzystać z ich gniazd.

Jest to małe urządzenie, które podłącza się do gniazda, które jest ukształtowane inaczej niż te, które mamy w Stanach Zjednoczonych.

Powinieneś dostać adapter, który ma wbudowany zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, ponieważ niektóre kraje mają wyższe napięcie niż Stany Zjednoczone. Jeśli nie masz konwertera lub ochraniacza przeciwprzepięciowego, może to uszkodzić elektronikę.

Podczas pakowania upewnij się, że znajduje się ona w torbie, w przeciwnym razie nie będziesz mogła korzystać z ładowarki telefonu ani innych urządzeń elektronicznych podczas podróży.

6. Apteczka pierwszej pomocy

Wypadki zdarzają się dlatego ważne jest, aby zawsze zabrać ze sobą apteczkę bez względu na to, gdzie podróżujesz. Nawet jeśli jest to tylko małe pudełko z kilkoma bandażami i kremem z antybiotykami, kroplami do oczu i pincetami, może zaoszczędzić dużo bólu.

Jeśli idziesz dużo, może skończyć się z niektórych pęcherzy, które mogą być łatwo traktowane z apteczki. Będziesz chciał być przygotowany na każdy scenariusz.

Należy również mieć jakieś over-the-counter leki przeciwbólowe tylko w przypadku, gdy coś się stanie.

Niektórzy ludzie zawsze chorują podczas podróży, ponieważ są narażeni na nowe zarazki i bakterie, do których nie są normalnie przyzwyczajeni. Powinieneś również dowiedzieć się, jak unikać pasożytów podczas podróży.

7. Poduszka na szyję

Wreszcie, prawdopodobnie będziesz wyczerpany ze wszystkich podróży i przygód. Będziesz chciał zdrzemnąć się tam, gdzie możesz, a poduszka na szyję może naprawdę pomóc ci uzyskać bardzo potrzebne przymknąć oko.

 

Leave a Comment